ÚvodO společnostiAktualityNávrat dětí do školy: Co by si rodiče měli pohlídat?

Návrat dětí do školy: Co by si rodiče měli pohlídat?

19. srpna 2021 | Rubriky: Aktuality

Návrat dětí do školy: Co by si rodiče měli pohlídat?

Škola pomalu klepe na dveře a rodiče školáků se připravují na zvýšené výdaje. Ví, že budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Většinu z nich totiž čeká nákup nových aktovek, učebnic, psacích potřeb, tenisek na tělocvik a dalších pomůcek. A to není zdaleka vše. Víte, jak se vyhnout dalším nečekaným výdajům?


Pozor na nečekané výdaje za škody, které dítě způsobí

Většina dětí chodí během školního roku na nejrůznější kroužky, školní akce a výlety. A spousta rodičů je pak rozčarovaná, když přijdou nečekané výdaje za škody, které dítě způsobí. A nemusí je přitom způsobit jen během školní docházky.

Možná je dítě hotový andílek, ale i přesto může nešťastnou náhodou nějakou škodu zavinit. Kolikrát stačí, když se nechá vyhecovat v kolektivu vrstevníků, kde děti často ztrácejí zábrany, a snadněji se pak účastní nejrůznějších rošťáren.

Od podepsaných lavic až po zničené počítače

V lumpárnách jsou děti přeborníci. A i když škodu způsobí většinou neúmyslně, stačí chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě. Mezi nejčastější škody patří popsané lavice, rozbitá skla a ulomená dvířka u skříněk. To jsou menší škody, které peněženky rodičů až tak nezruinují.

Ale když dítě poničí například počítače nebo monitory v učebně, výukové tablety nebo dražší náčiní v tělocvičně, tak končí veškerá sranda. Škody jdou potom kolikrát až do desetitisíců korun, což s rodinným rozpočtem pořádně zamává.

Kdo platí za škodu?

To určuje zákon, konkrétně odpovědnost k náhradě škod zaviněných nezletilou osobou. Podle zákona musí být dítě, které způsobilo škodu, schopné ovládnout své jednání a posoudit jeho následky. Důležitou roli hraje i povinnost dohledu nad nezletilou osobou.

Nespoléhejte se na to, že nebudete muset za své dítě škody zaplatit. Nezřídka se stává, že rodiče musí zaplatit celou výši škody. Předcházejte tomu!

Chytří rodiče mají sjednané pojištění

Je to právě pojistka odpovědnosti, která rodičům častokrát vytrhne trn z paty a ušetří až desetitisíce korun. Nejčastěji sjednávají pojištění odpovědnosti, když jejich děti jedou na různé školní výlety nebo akce. Překvapivě podceňují lyžařské kurzy, i při nich může dojít ke škodě - ne tolik na majetku, jako spíše na zdraví. Když děti na lyžích neumějí, roste riziko, že někoho během kurzu zraní. I tento případ pojištění odpovědnosti kryje.

Chcete mít klid a jistotu, že když vaše dítě něco rozbije, nebudete to muset platit z vlastní kapsy?

Kontaktujte nás, naši specialisté sestaví výhodné pojištění odpovědnosti na míru vašim potřebám.

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn